Отбори от Професионална гимназия по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт „Христо Ботев“ и СОУ „Сава Доброплодни“ спечелиха медали, грамоти и награди на провелия се през почивните дни в столицата Фестивал на Роботиката по Национална програма „Роботика за България“, съобщи Нели Йорданова от ПГМЕТТ "Христо Ботев".
В състезанието участваха 22 отбора от различни училища от България. Шуменският отбор на ПГМЕТТ „Христо Ботев“ бе в състав Венко Весков, Ибрям Илиев, Данаил Данчев, Иван Иванов, Иван Димитров от 9 клас и Иван Пенчев от 10 клас с ментори инж. Недялка Йорданова и инж. Иван Николов. За СОУ „Сава Доброплодни“ се състезаваха Иван-Александър Стефанов, Петър Петров, Георги Стойчев, Стоил Костов, Борис Савов от 5 клас, Алекс Илиев 6 клас и Апостол Димов 7 клас с ментори Мадлена Михайлова и инж. Ангел Ангелов.
Отборите мериха сили в 4 категории, съгласно формата на First Lego Lеаgue : „Робо дизайн“, „Отборна игра“, „Проектна задача” и „Робо игра“. Най-оспорвана бе четвъртата категория, в която всеки отбор се състезаваше със свой Лего робот, който трябваше да изпълнява определени мисии. В рамките на 2 минути роботът имаше за задача да събере разделно пластмасовите и хартиените отпадъци, да „изчисти боклука от морето“, да построи кула и др. Освен това отборите трябваше да се представят себе си, робота и проекта си на останалите отбори, членове на журито и гости на състезанието. Според организаторите нивото на българското състезание по роботика е преминало на изключително високо ниво.
ШУМ.БГ
Коментари
родител
Браво и на учениците, и на учителите им.Време е такива всеотдайни, скромни учители да са на почит и уважение. Ето, заради такива учители децата се насочват към съответното училище.
я
откода казвате менторига на учителите взехте
Роби
"Савата" покрай този инж. Ангелов и други учители взе да привлича ученици с влечение към роботи, компютри и т.н. Не е случайно,че е най-желаното училище.
*********
Браво на децата и на техните учители!
пазар
Защо никъде няма такава специалност- Роботизация. Бълвате само разни автосервизаджии, а вече всеки втори тройкаджия- компютърджии.Бъдещето е в роботи, енергетика, мениджър, търговия!
До пазар
Много вождове, малко инднианци!
от квартала
Така е, скоро учителите ще са повече от учениците! Поздравления за тези учители (ментори), докато на други има дай само да се кипрят, важничат.А в Доброплодни атмосферата е добра, защото учителите си гледат пряката работа, а Директора не допуска разни групички до себе си.
шуменец
Браво!!!
Робот
Ако в един клас има 28 ученици, г-н Ангелов работи само с 8 от тях. Не си въобразявайте, че всяко дете в тази парарлелка има достъп и представа от това, което се случва. Факт е, пък нека керванът си върви.