21-годишен загина при пътен инцидент в кв. “Боян Българанов”. В болницата е 16-годишно момиче, пътувало в БМВ-то до младежа.

Катастрофата стана в 1,51 часа тази нощ, съобщиха от пресцентъра на полицията.

Автомобилът се спускал с висока скорост от Лозево към Шумен. Малко преди кръстовището до обръщача БМВ-то преминало през разделителния остров и се врязало в дърво от другата страна на пътя. Към мястото били насочени екипи на спешна помощ, пожарна и полиция.

Двамата от колата били откарани в болницата, където 21-годишният шофьор К.А. починал. 16-годишното момиче, което се возело до него в колата, било само с охлузвания и повърхностни рани.

"Причините за инцидента се изясняват”, казаха от полицията.

Оттам уточниха, че К.А. е бил лишен от правото да управлява моторно превозно средство за срок от 8 месеца. През април му взели книжката за шофиране в нетрезво състояние. През май отново бил хванат да кара.

“Най-вероятната причина е несъобразена скорост и вероятно ще излезе и употреба на алкохол, но това ще стане ясно, след като излязат кръвните проби на починалия водач”, каза за ШУМ.БГ главен инспектор Светослав Иванов, началник сектор "Пътна полиция" – Шумен.

Той призова да се спазва Закона за движение по пътищата и да се намали скоростта.  

ШУМ.БГ