ГПЧЕ „Никола Вапцаров“ получи златно отличие Gold Award на CyberFair 2016 за проекта „Скалните феномени на България“ със сайта www.rocktreasures.uchenici.bg , съобщиха от училището.
В кибер изложението участваха учениците Христина Иванова и Симона Хинкова от 8 в клас, Мария Ганчева, Огнян Симеонов, Симеон Христов и Мирела Данчева от 10 а клас под ръководството на учителката по информационни технологии г-жа Десислава Тенева.Те решиха да проучат и представят пред света някои от скалните феномени на България - Побитите камъни край Варна, Чудните скали на язовир Цонево, Очите на Бог в пещерата Проходна до с. Карлуково, Ловеч и Чудните мостове в Родопите.
CyberFair насърчава младите хора да приложат наученото в училище на практика, да трупат опит и развиват умения за бъдещето. Темата за CyberFair 2016 бе “Споделяне и обединяване!” ("Share & Unite!"), а мотото –"Колкото повече споделяме, толкова повече имаме!“ и ГПЧЕ “Н. Вапцаров“ се присъедини към училища от целия свят, които се явиха да покажат уникалния аспект на своите страни на Международния училищен кибер фестивал CyberFair 2016, спонсориран от GlobalSchoolNet.org.
Екипът на Гимназията участва в категорията „Местни атракции“ (Local Attractions - Natural and Man-Made) в съревнование с още 23 училища от Тайван, Китай, Индия, Русия, Сингапур и Индонезия.
Според шуменските участници със създаването на този сайт хората по света ще се запознаят със скалните богатства на страната ни и ще поискат да ги посетят. За това са им помогнали и приятели от Facebook със снимки от личните си архиви, учители и библиотекарка в проучванията и превода, компютърен специалист за изграждане на сайта. Учениците отчитат участието си като много полезно за подобряване уменията да се работи в екип, да се опознае що е то енергиен туризъм, да се научат новости за скалните феномени на България, да се усъвършенства английския език.
Сайтът www.rocktreasures.uchenici.bg на шуменските участници в CyberFair 2016 вече отчита над 450 посетители. Официално идната седмица в понеделник директорът на училището ще връчи сертификатите на учениците.
Конкурсът CyberFair е одобрен от Белия дом. Той насърчава учениците да станат посланици на своите страни, да проведат изследвания, като работят с членовете на общността и като използват технологични инструменти за публикуване на уебсайт да покажат какво са научили. Популяризирано като най-голямото международно събитие за училища в кибер пространството, ежегодният конкурс включва повече от два милиона ученици от 45,500 училища в 115 държави. ГПЧЕ „Никола Вапцаров“ е единственият участник от България за 2016 година.
ШУМ.БГ
Коментари
Професор по литосфера
Много ми харесва сайта и статията. Много добре обхващат литосферата на България. Ще го използвам за моите студенти. Тестът във сайта ми хареса!
Нена Генчева
Поздравления на учениците и на учителката за отличителната награда. Благодарение на такива амбициозни хора, хората в другите държави ще разберат че България не е просто зелена точка на картата а е пълна със красиви забележителности, които си струва да се посетят.
програмиран
Езикова и Математическа са училищата, предпочитани от умните деца, Савата-от умните и талантливи. Ето това са училищата, които обират най-добрите. Включително и компютри, в тях се учи най-добре.
я
а в първото кои учат,че мисля да се запиша
Г
Браво, страхотна новина! :)
И
Браво, чудесна новина! Трябва да има повече такива конкурси! Отлично представяне!!!
...
Поздравления за успеха!
Само заглавието на статията не ми харесва- не, че няма да разберем за какво става въпрос, но не виждам причина думата ГИМНАЗИЯ да бъде "изядена". Все пак това е заглавие, а не реплика разменена между съседи. И на Математическа гимназия и казваме помежду си МГ-то, но няма така да го напишем в статия.