90 свободни места в гимназиите обявиха от шуменския Регионален инспекторат по образование /РИО/ преди трето класиране. Незаети бройки има във всички 8 училища.
Единствено в ПМГ „Нанчо Попович“ има изцяло запълнени 4 паралелки, като само в петата с обявен прием остават две незаети места. Те са в паралелката по физика. В Математическата гимназия е приет и ученикът с най-висок бал – 34,927 за първо класиране, който ще учи в паралелката с профилиращи предмети Информатика, математика, английски език и български език.
Незаетите места за ІІІ етап на класиране са в 18 паралелки, уточниха от РИО. Разпределението им по училища е следното: ПМГ „Нанчо Попович“ – 2 места; ГПЧЕ „Никола Йонков Вапцаров”- 8 места; СОУ „Сава Доброплодни" – 23; СОУ „Панайот Волов” - 10; СОУ „Йоан Екзарх Български” - 3; ПГ по строителство, архитектура и геодезия - 16 и ПГ по икономика – 17, ПГ по механотехника, електроника, телекомуникации и транспорт „Христо Ботев” - 11 незаети места.
Броят на свободните места е значително по-малко от обявените след второ класиране незапълнени 172 места в осемте училища с прием след седми клас. Това се дължи на факта, че най-вероятно в две паралелки на ПГМЕТТ и ПГИ местата ще бъдат намалени наполовина и от две различни паралелки, ще се сформира една. Става въпрос за Компютърна техника и технологии и Автомобилна мехатроника в гимназията по механотехника, както и за паралелките в гимназията по икономика - Оперативно счетоводство и Електронна търговия.
„Приетите ученици в тези паралелки трябва да са спокойни, защото те ще изучават точно това, за което са приети. Просто ако не се напълнят достатъчно, ние ще направим от двете една паралелка“, обясни началникът на РИО-Шумен Светлана Милева.
Учениците, които искат да участват в трето класиране могат да подават документи от 11 до 13 юли във II ОУ „Д-р Петър Берон“. Резултатите ще бъдат обявени на 15 юли.
ШУМ.БГ
Коментари
грамотен
Аман от "компютри", всеки селянин такова иска да учи, без да осъзнават,че то вече не е актуално, пък и всяко училище бълва такива "кадри"!
Неизвестен
Убиха мечтите на децата с матурите. Да стоят празни класните стаи.
практик
Делигираните бюджети ни докараха до тук- война за ученици.Даскали от училища "война" водят за ученик, не им идва на акъла,че най-добрата реклама я правят приятелчетата им.В езиковата-научават езици, в математическата-логическо мислене, в стройкото- архитекти, в другите интересно какви излизат- армия от безработни. Някои само търкат чинове 4 години и какво от това?
запозната
доволна съм от обучението и възпитанието на детето ми в СОУ,,П ВОЛОВ,,,учат ги как да се подпишат на празен лист и подписите,прикрепени към скалъпена жалба към учител. И това от учител по морал и право.На това му се вика профил,,Защита на информацията,, Това е в крак с времето-подготовка за утрешния ден.БРАВО и успех
зрител
Жалко наистина, такава е картинката в милата ни Родина! Учители без морал са с предимство-такива,които манипулират учениците, използват ги за доноси,топят колеги и пред учениците, такива дето в главите им само банкети,абитуриенско ядене, пиене. Ех, няма го едно времешния даскал.Шоу!
ученик
"Където си вадите хляба не си вадете оная работа". Та , даскали- на работното място не се за.бавайте, давате лош пример.
е
е а ти ученико не си навирай малката ...... в учителски неволи
1
Училищата, които със сигурност ще останат са Езиковата, Математическата,Строителния,Савата. Всички други ги очаква Голямо обединение- гимназии с техникуми, за да може учениците до 10 клас да учат общообразователни, а в 11 и 12 клас-професионални предмети. Това още ли не сте го разбрали.Който има реални часове-ще оцелее. А всичката излишна администрация-просто ще намалява. А разните му там библиотекарки, домакинки-са отживелици.
чул:
Аз пък чух, че най-големи проверки ще има:дали се спазват разпределенията за 1 и 5 клас и дали учителите имат задължителния 50% по тяхната специалност и дали допълват с предмети, които са учили.