Областното и общинското ръководство на партията и общинските съветници от ПП ГЕРБ не приемат предложеното от ВиК Шумен увеличение на цената на питейната вода от следващата 2017 година.

Това е становището на партията, изпратено днес до медиите във връзка с новите цени, заложени в Бизнес плана на водоснабдителното дружество за периода 2017-2021 г. Той предстои да бъде разгледан на извънредно заседание на “Асоциацията по ВиК” на Шуменска област, което ще се проведе на 10-ти август, а на 28 юли Общинският съвет на сесия ще упълномощи за участие представителя на Община Шумен.

В позицията на партията се настоява за детайлен анализ на това предложение и изясняване на причините за драстичното покачване на цената.

"Смятаме, че не са изчерпани възможностите от организационен, технически и технологичен характер за оптимизиране на разходите на дружеството. Настояваме ВиК операторът да се съобрази с икономическото състояние на жителите на общината и да заложи в плана си за следващата година социално поносима цена за потребителите", се казва в становището на партията.

ШУМ.БГ