Два сребърни и два бронзови медала спечелиха състезателите на велоклуб „Илчов баир“ на държавния личен и отборен шампионат в дисциплините крос кънтри олимпик и крос кънтри елиминатор, който се проведе в Чепеларе.
Двата шампионата бяха организирани от Български Колоездачен Съюз и се излъчиха шампионите на България за 2016 г.
Анелия Карагьозян спечели среброто в двете дисциплини. Шампион на България в категория жени стана Христина Козарева-Лейкеб от отбора на „Несебър Шокблейз“
На трето място в дисциплината крос кънтри олимпик се класира Ирена Стефанова от „Илчов баир“, а съотборникът й Васил Василев също зае третото място в категория мъже елит след Александър Алексиев и Тодор Ангелов, и двамата от „Несебър Шокблейз“.
С много добро представяне бяха и състезателите в другите категории: Веселин Савков стана четвърти при мъже под 23 години, а Галин Кръстев за малко изпусна бронза в категория Мъже Мастърс.
Димо Желев и Захари Николов заеха съответно 7 и 10 място в категория Мъже елит.
Отборно Илчов баир завоюва две втори места: за брой участници в различни категории и отборно представяне при мъжете, където се взимат най-бързите резултатите от категория мъже елит и мъже под 23 г.
Състезателите на Велоклуб Илчов баир имаха много малко време да се възстановят, защото на следващия ден в неделя, те застанаха на старт в 6 часа сутринта за един от най-тежките маратони в планинското колоездене: Чепеларски търкала.
Маратонът се отличава със своята уникалност, защото маршрутът представлява 4 кръга около град Чепеларе, които разкриват природата и забележителностите около града.
За да получат "наградата" с красивите гледки обаче, състезателите трябваше да изминат 80 километра по пресечен терен с 3000 метра денивелация.
Илчов баир завоюва двете първи места в маратона.
Владислав Гюров измина маратона най-бързо от всички участници: за 5 часа и 5 минути и спечели златен медал, а Анелия Карагьозян победи при жените, след като измина трасето на маратона за време 6 часа и 12 минути.
ШУМ.БГ
Коментари
3000 м денивелация?
Нещо не е вярно. връх Мусала е 2925 м. Дори от него до морското равнище няма 3000 м денивелация, камо ли в Родопите.
Анонимен
3000 метра продължителна и постепенна нивелация. Говори се за пътна отсечка С денивелация, която отсечка е дълга 3 километра.
Да ама
Вместо "с 3000 метра денивелация" трябваше да пише "3000 метра с денивелация".
червена сган
Браво за Илчов Баир!!!!!!!!!
Анелия
Качваш се 500 м, спускаш се 500 м, после пак се качваш 800, спускаш се 800 и така до 3000 се трупа денивелацията и си е много правилно написано.
Анонимен
Браво.
Анонимен
Не се ли казва "обща денивелация", или греша?
Анелия
3000 метра е положителната денивелация и само тя се споменава обикновено, т.е. колко сме изкачили. А след като сме се върнали, значи и отрицателната е още толкова.
ММ
Браво шуменци! Продължавайте така и занапред!