Републиканската партия беше отново в смут в сряда, когато партийни лидери , стратези и донори изразиха нарастващо притеснение от плачевното състояние на кандидатурата на Доналд Тръмп и страховете, че президентската номинация вреди на партия, след седмица на непредизвикани грешки, безпричинни атаки и изпуснати възможности, пише The Washington Post.

Ръководителят на Националния комитет на Републиканската партия Рейнс Прайбъс бе описан от хора, запознати със ситуацията, като „много напрегнат“ и стресиран от поведението на Тръмп в последната седмица, след като вече е останал без оправдания, които да прави от името на президентската номинацията пред донорите и другите лидери на партията.

Междувременно, водещите ръководители на кампанията на Тръмп се провалят в налагането на дисциплина над кандидата, който прекара изминалите дни въвличайки се в противоречие след противоречие, изпускайки шансове да мина в настъпление срещу опонента от Демократическата партия, Хилари Клинтън.

„Налице е нова степен на паника“, заяви ветеранът Скот Рийд, водещ стратег на Търговската камара на САЩ. „Време е за сериозна промяна“, добави той.
Съюзниците на Тръмп в сряда публично призоваха кандидата да започне от нулата, бесни от конфронтацията, в която той влезе с родителите на убит американски войник от арабски произход. Те са бесни също от изненадващия отказ на Тръмп да подкрепи Пол Райън или сенатор Джон МакКейн – двама от водещите избрани представители на партията – в тяхната предстояща предварителна надпревара. 

Агенция "Фокус"