Прокуратурата изготви Европейска заповед за задържането на Фарук Бекташ - обвинияем за причиняване на смърт по непредпазливост на двама души след катастрофа. Заповедта е от 5 август, се разбира още от съобщението на държавното обвинение.
Според разследващите на 24 юли 2016 г. в района на град Драгоман той е причинил смъртта на Бойко и Таня Бойкови.
След като в четвъртък се разбра, че той е изчезнал, въпреки че има наложена мярка за неотклонение "домашен арест", мотористи протестираха няколко дни пред турското посолство, както и пред Съдебната палата. Те са недоволни от определението на Софийския окръжен съд, според който Бекташ не бе оставен в ареста, а освободен под домашен арест.
Съдът на втора инстанция реши да промени мярката за неотклонение в "задържане под стража" и обяви Фарук Бекташ за общодържавно издирване.
Разследването по делото продължава.
dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар