Кметът на Перущица Ради Минчев получи обвинение от прокуратурата за поискан подкуп от 40 хил. лв. Освен него са обвинени още двама души за обещан подкуп и за фалшифициране на документи, съобщи Окръжната прокуратура в Пловдив. Тримата са задържани за 72 часа.
Според прокуратурата кметът Минчев е поискал от лицето Павлин Статев 40 хил. лв., за да не отстрани конкретна фирма от участие в обществена поръчка за укрепване на свлачища. Това е станало между април и юли тази година.
Самият Павлин Статев е обвинен, защото е обещал парите, а освен това е фалшифицирал протокол за откриване на строителна площадка, който да представи пред Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет.
Илияна Павлова също е обвинена за съставяне на документи с невярно съдържание. Тя е съставила фалшив доклад за оценка за съответствие на инвестиционните проекти и упражняване на строителен надзор от името на фирма от София. Документът е трябвало да бъде използван пред община Перущица, като възложител за изготвяне на оценка за съответствие на инвестиционния проект. Павлова е държава в себе си и 13 печата на различни държавни институции, установява прокуратурата.
Според обясненията на прокурорите, цитирани от "Фокус", Статев регистрирал фирмата специално за обществената поръчка в Перущица, а Павлова фалшифицирала документите, с които да я спечели. Били им отпуснати 130 хил. лв., те наели подизпълнител за 43 хил. лв, а останалото си разделили заедно с кмета. Разработката е започнала по сигнал в ДАНС, постъпил през февруари, информира "Фокус".
Кметът Минчев е издигнат на поста от ДСБ. Той беше задържан вчера , а лидерът на партията Радан Кънев заяви, че прокуратурата участва в "грозно активно мероприятие", съгласувано между ГЕРБ и БСП.
Окръжният прокурор Румен Попов коментира днес, че "политическата принадлежност на обвиняемите не е обект на интерес за прокуратурата, която се ръководи единствено от събраните доказателства за повдигане на обвинения".
Дневник
Коментари
Анонимен
Те разсипаха цялата икономика и стопанство на дьржаата че и ги поставят на постове да дьрпат още марш от парламент и всички министерства