Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун е присъствал на наземно изпитание на нов ракетен двигател, който трябва да изстрелва сателити. Ким е поискал от учените да „се подготвят за изстрелването на сателит, колкото се може по скоро, въз основата на успешното изпитание“, предаде Reuters.
„Ким Чен-ун посети космическия център „Сохае“, за да направлява наземното изпитание на новия вид мощен двигател, който може да извежда сателити в геостационарна орбита“, пише в съобщение на официалната севернокорейска медия ЦТАК.
„Това изпитание е поредното важно развитие на възможността на КНДР да изстрелва по-големи, по-добри ракети, които да разполагат сателити на висока орбита, което може да се случи в не толкова далечното бъдеще“, заяви специалистът по Северна Корея Джоел Ут.
По-рано този месец КНДР изстреля три ракети, които прелетях по 1000 км, а през август извърши пробно изстрелване на балистична ракета от подводница.
Агенция "Фокус"
Коментари
Добави коментар