Масова 24-часова стачка ще обхване в сряда южната ни съседка Гърция. Тя е организирана от двата най-големи синдиката в страната - Общата конфедерация на труда (ГСЕЕ) и синдиката на държавните служители (АДЕДИ). В нея ще се включат служителите във въздушния транспорт, шофьори, медици, юристи, учители и журналисти, съобщи РБК. Общественият транспорт ще работи частично, а медиците ще обслужват само спешните случаи. Заради всеобщите протести ще бъдат отменени и всички полети.
Това е втората масова стачка в Гърция за последните два месеца. Тя се провежда в знак на протест срещу планираната правителствена реформа на пенсионната система. Въпросната реформа предизвиква обществено негодувание от месеци. Очаква се правителството да обяви мерките в парламента този петък.
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар