Двама мъже са задържани за срок до 24 часа в Районното управление в Шумен, след като посегнаха на униформени служители на МВР, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Първият случай станал на 27 май. Около 21 часа бил получен сигнал, че мъж в нетрезво състояние отправя закани към близките си и удря баща си.
На ул. ”Странджа” в Шумен бил пратен полицейски екип. Пред униформените 42-годишният Ю.И. продължил да заплашва родителите си. При извършване на проверка мъжът замахнал и ударил с ръка единия от униформените.
Задържан е за срок до 24 часа в полицейското управление. Съставен му е акт по ЗМВР и предупредителен протокол да не се саморазправя с близките си.
При втория случай полицейски екип се отзовал на сигнал за нарушаване на нощната тишина на ул. „Васил Априлов“ малко след 23 часа на 28 май.
Униформените установили, че група мъже седят в близост до автобусна спирка, нарушават спокойствието на живущите и употребяват алкохол на обществено място.
По време на проверката за установяване на самоличността им, единият отказал да представи документи и ударил в областта на гърдите единия от полицаите.
За срок до 24 часа е задържан Р.О. /48г./ от града. Задържан е и друг мъж от компанията – А.М. /19г./ също от Шумен, който след предупреждение съзнателно се опитвал да пречи на друг полицай да изпълни задълженията си по служба.
ШУМ.БГ
Коментари
Ами да
Ако бяха ударили хора, нямаше да ги задържат.
Анонимен
Хайде идете в Америка да ударите полицай на секундата сте мъртви.Нашите полицаи ще ги намъмрят и ще ги пуснат.Господа полицаи стачкувайте за по големи права за такива идиоти гдето посягат на служители на реда.
shumen4e
нашите полицаи за нищо не стават бе американецооо
Анонимен
Вальо СИГНАЛА колко пъти шамаросваше полицаи ...?
Понапляскваше ги ей така когато му е криво , и нищо . Някой и друг лев глоба и ли няколко месеца в затвора.
До горния пост
Момченце младо, " прословития" Сигнала няма кураж да напляска даже и 5 годишно детенце многознаѝко, сигурно си го чул да се хвали на 2 водки,истината наѝ-вероятно е точно обратната - него си го пляскат редовно.
Анонимен
Шуменце като не стават за нищо нашите полицаи защо не идеш и да удареш полицай-ама не ти стиска.
Анонимен
Деведесет процента от редовите полицаи са с много над нормалното тегло необходима за длъжността им.
Момчетата от групата са изключение. Тренират , подържат форма и са силно мотивирани в работата си . Ако на такъв като тях попадне въпросният "гений"
СИГНАЛА, ще бъде последната грешка в живота му .