Само четири общини от областта имаха представители днес на редовното общо събрание на „ВиК-Шумен“ ООД. На събранието гласуваха кметовете на Каспичан, Хитрино, Каолиново Милена Недева, Нуридин Исмаил и Нида Ахмедов и заместник-кметът на Велики Преслав Димо Бодуров.
Те заедно с представителя на държавата приеха всички точки от дневния ред: приемане на годишен финансов отчет на дружеството, назначаване на одитор и одитен комитет. Това каза след събранието управителят на ВиК инж. Красимир Марков. Той допълни, че единствената промяна от първоначалните предложения касае срокът, за който да бъде назначен одитният комитет. Прието е той да работи за период от 1 година, а не от 3.
Разногласие е предизвикала последната точка от дневния ред, в която държавата предлага във ВиК дружеството да има назначен финансов контрольор.
Представителите на общините са гласували против такъв пост с мотивите, че това са допълнителни разходи за дружеството. Със своите 51% акции държавата е наложила своето мнение и в дружеството ще плаща на финансов контрольор.
„На това общо събрание не е разглеждан бизнес плана на дружеството и не е обсъждана цената на водата“, каза още инж. Марков. Той допълни, че все още не са уведомени от КЕВР кога ще има обществено обсъждане на предлаганата от „ВиК-Шумен“ ООД цена на водата.
ШУМ.БГ
Коментари
007
а какво става с оня пенцшо пейков дето само патни листи раздава още ли е там още един некадарен гербаджя
пейков
* Коментар транслитериран от системата
0 6hristov
тоя марков цялото вик му се смее зад гарба ама то има за какво само тои не знае
* Коментар транслитериран от системата
0 4shumenec
да пешо и гергана какво ще прави с дартата иорданка
* Коментар транслитериран от системата
0 4Анонимен
марков ти още ли не си разбрал защо всички вав вик ти се смейат зад гарба вярно ти последен ще разбереш.
* Коментар транслитериран от системата
0 2mitio
какво има за разбиране рогатан дето зена му е сложила са много големи
* Коментар транслитериран от системата
0 2Анонимен
за кои пешо става на вапрос тоя новя риявя плашпутарник ли
* Коментар транслитериран от системата
0 2vik
не за пешо кипаджята тои е с гергана.
* Коментар транслитериран от системата
0 2slujitel
марков много бадянаци имаш вав вик
* Коментар транслитериран от системата
0 2