На 5 юли, от 17.30 ч. в РБ „Стилиян Чилингиров” ще гостува Румен Стоичков с представяне на книгите си „Преди забравата”, „Из стръмнините на България”, „Някъде там”, съобщиха от библиотеката.
Авторът е журналист в Българското национално радио и дългогодишен водещ на предаването „Нощен хоризонт”. От 2008 г. е главен редактор на детското списание „Аз съм българче”.
За журналистическата си дейност Румен Стоичков е отличен с награди, между които - специалната награда на журито от Медийния фестивал в Албена през 2005 г. за репортаж от психиатричната болница в с. Пастра, община Рила, годишната награда за 2007 г. на Съюза на българските журналисти в раздел „Радиожурналистика” - за репортерско разследване, показващо униженията, на които са подложени българските граждани от фирмите ни за автобусни превози из Европа, втора награда за репортаж от Източните Родопи в конкурс по проект „Новото тракийско злато” през 2012 г., националната награда „Златна кана” на Фондация „Съкровищата на Панагирик” през 2015 г. - за цялостно журналистическо и литературно творчество и обществена дейност. През 2015 г. Румен Стоичков е номиниран от Асоциацията за развитие на изкуствата и занаятите за приза „Пазител на традициите 2015” и печели наградата и на журито, и на публиката в категория „Личност”.
ШУМ.БГ
Коментари
Добави коментар