Делото за атентата в Сарафово отпреди пет години отново не започна, като отново причината е че не могат да бъдат призовани редовно пострадалите. Следващият опит делото да тръгне ще е на 20-ти септември, за когато отново е насрочено заседание.
Обвинителният акт по делото "Сарафово" беше внесен в съда точно четири години след атентата на летището в Бургас от 18 юли 2012 г. При него загинаха петима израелски туристи и българският шофьор Мустафа Кьосов, както и самият атентатор. Други 35 души бяха ранени.
Делото ще се гледа задочно срещу канадския гражданин Хасан ел Хадж Хасан и австралиеца Мелиад Фарах, които според прокуратурата са участвали в атентата. Въпреки множеството опити на прокуратурата двамата обвиняеми не бяха екстрадирани и изправени на съд в България.
Дневник
Коментари
Добави коментар