Мексиканският външен министър Луис Видегарай каза, че ако американският президент Доналд Тръмп изпълни заплахата си да започне процес на изтегляне от Северноамериканското споразумение за свободна търговия (NAFTA), Мексико ще напусне преговорите, предаде "Ройтерс".
В понеделник Тръмп каза, че вероятно ще се наложи да прекрати NAFTA, за да получи справедлива според него сделка с икономическите партньори Мексико и Канада.
Попитан дали Мексико ще продължи да преговаря, ако Тръмп задейства процеса на изтегляне от споразумението, Видегарай отговори: "Не." Първият дипломат на страната каза, че той, постоянният търговски представител на САЩ Робърт Лайтхайзър и американският министър на търговията Уилбър Рос са се разбрали вчера да продължат да водят "сериозен" преговорен процес. Почти по същото време Тръмп повтори в реч в Мисури заплахата си да прекрати споразумението.
Видегарай и мексиканският министър на икономиката Илдефонсо Гуахардо пристигнаха във Вашингтон след почти ежедневните заплахи на Тръмп преди втория кръг от преговорите за NAFTA, които трябва да се проведат от 1 до 5 септември в Мексико.
Дневник
Коментари
Добави коментар