Германското външно министерство обяви, че турските власти са задържали двама германски граждани в Анталия, без да информират незабавно колегите си в Берлин, предаде "Дойче веле".
Според говорител на германската дипломатическа служба задържането най-вероятно се случило в четвъртък, но не е известно дали станало при пристигането на гражданите на летището в Анталия или след това.
Изглежда двамата, чиято самоличност не се съобщава, са били задържани "по политически причини", каза говорителят, цитиран от "Шпигел".
Двамата имат само германско гражданство. Консулската служба на Германия в Измир не е успяла да се свърже с тях в първите часове, след като новината за задържането е била потвърдена от полицията на летището в Анталия.
В последните месеци Турция задържа много европейски граждани заради предполагаеми връзки с неуспелия опит за преврат от миналата година. Сред арестуваните е двойният гражданин Денис Юджел, както и активистът Петер Щойднер, чието задържане повиши напрежението между Анкара и Берлин това лято.
Dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар