Момичетата на „Олимпия“ Шумен загубиха с 1:10 от „Риал“ Ковачевци, обл. Перник в мач от 3-ия кръг на първенството по футбол за жени.

Срещата се игра на ст. „П. Волов“, а отборът на „Олимпия“ остана на терена с човек по-малко още в 27-ата минута, когато за удар срещу противников играч Росияна Димитрова получи директен червен картон. Освен това шуменки не успяха да опазят №9 от „Риал“ Полина Бориславова, която вкара осем гола в мача.

Гостенките поведоха с 2:0 до 25-ата минута с попадения на Полина Бориславова. В 33-ата минута, въпреки че бяха с човек по-малко, шуменки успяха да върнат един гол, разписа се Марияна Георгиева.

В 40-ата минута главният рефер Диян Павлов от Търговище свири дузпа за „Риал“, а точна от бялата точка за 1:3 бе Алисия Велинова. В следващата минута „Риал“ поведе с 4:1, след като Бориславова отново бе изпусната от защитата на шуменки.

През втората част един път за „Риал“ се разписа Никол Николова, а Полина Бориславова вкара още 5 гола за крайното 1:10.

ШУМ.БГ