Турският президент Реджеп Тайип Едоган критикува европейските страни, в които е въведена забрана за носене на хиджаб, съобщи РИА Новости, цитирана от БТА
"Най-големите жертви на печалната картина на Запад са жените. Забраната за носене на хиджаб все повече се разпространява в европейските страни. Освен това тамошните власти опитват да попречат на мюсюлманските жени да участват в обществения живот. Твърденията, че те трябва да си стоят вкъщи, се разпространяват като вирус", каза снощи Ердоган, който говори в Анкара пред предприемачки от мюсюлманските страни.
По думите му в момента в повечето европейски страни се ограничава трудоустройството и образованието на жените, носещи хиджаб.
В страните, които при всяка възможност обичат да учат Турция на демокрация, се аплодира нарушаването на елементарните човешки права. Турция е една от малкото страни, които обръщат внимание на тази несправедливост и двойните стандарти, посочи турският лидер.
Дневник
Коментари
Анонимен
Боже, доживяхме Е да говори за демокрация! Майтап! Нахалство!
А за останалите- в Европа се живее по европейски!
Опитите да се налага начина на живот на ПРИСЛАМЧИЛИТЕ мюсюлмани трябва да престане!
Анонимен
ми като не им харесва мюсюлмански страни бол по света да си изберат една и готово проблема е решен