Управителят на Българската народна банка (БНБ) Димитър Радев прогнозира, че е възможно е да има сливане на банки през тази година, предаде БНР. Радев прави прогнозата в първото издание на тримесечния бюлетин на Асоциацията на търговските банки.
Той предупреждава, че в системата се натрупва кредитен риск, тъй като при ръст на кредитирането съществува опасност да се натрупат нови лоши заеми.
"Постигането на индивидуални цели, свързани с показатели за кредитен растеж или пазарен дял, не трябва да бъде за сметка на адекватното оценяване и управление на кредитния риск", предупреждава Димитър Радев.
Управителят на държавната банка отчита, че като цяло необслужваните кредити непрекъснато намаляват и банковият сектор е стабилен и затова към него има инвеститорски интерес. "Това означава, че тази година може да видим обединения, а това е процес, който БНБ подкрепя", казва още той.
Dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар