Инспектори от дирекцията по устройство на територията от вчера следобед започнаха огледи на сградите в Шумен за опасно надвиснали висулки и натрупан по покривите сняг. Към момента те все още дават само указания на гражданите да ги премахнат, тъй като подлежат на санкциониране, съобщиха от пресцентъра на общината.

Очакваното повишаване на температурите днес би могло да създаде предпоставки за инциденти, затова от общинската администрация се обръщат с молба към представителите на институциите, собствениците, наемателите на търговски обекти и гражданите да организират отстраняването на опасно надвисналите ледени висулки от стрехите.

От общината напомнят на гражданите, фирмите и учрежденията, че трябва да почистят снега от прилежащите им тротоарни площи. "С повишаването на температурите ще започне топенето и ако снегът не се почисти, при по-ниски температури през нощта ще се образуват опасни заледявания", казаха оттам.

ШУМ.БГ