От днес в Районните пунктове на Българския червен кръст (БЧК) в Шумен и Нови пазар започна раздаването на хранителни продукти от втория транш по Оперативна програма за храни и/или основно материално подпомагане по Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се лица. Това съобщиха от шуменската организация на БЧК
Право на тази помощ имат 2035 жители на град Шумен, 1130 от Нови Пазар, 1531 от Каолиново, 1091 от Върбица. Всеки един от тези хора ще получи по 4 лютеници, по 2 броя доматено пюре, четири консерви стерилизиран грах, по седем рибни консерви, седем пакета леща, мед 2 броя, по 6 пакета с бисквити.. Заедно с хранителните продукти доброволците на БЧК раздават на хората и брошура "Какво да правим преди, по време и след бедствието?" и предлагат консултация по съпътстващите мерки на оперативната програма.
От БЧК уточняват, че поради неблагоприятните метеорологични условия програмата все още не е стартирала във Върбица и Каолиново, в останалите 6 общини на Шуменска област раздаването ще започне на 23 април, след като в районните пунктове бъде доставен продуктът лютеница.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
тази броъка е само за каолиново, не сте отбелязали никола козлево. давате грешна информация сум.бг
* Коментар транслитериран от системата
2 1Анонимен
Тази бройка важи само за гр. Каолиново, не сте отбелязяли бройката от Никола Козлево изнесеното работно место което е към Дирекция СП Каолиново. Шум.бг моля информирайте с достоверна информация, а не с некоректна информация.
Анонимен
Шумен бг. Е винаги погрешно информирар
Шуменец
Много ми е интересна тази тема.Питам ви някой може ли да ми отговори.Вярвате ли,че тази помощ е от Европа поради качеството на продуктите защото аз не вярвам само се вземат парите от Европа и някой политик си пълни джоба от комисионни дето е дал поръчката за производство на храните на фирми производители.И защото уверявам ви тази храна не става за консумация,не е годна,качеството му е под всякаква критика,компоти от изгнили плодове без захар,мед от глюкоза,комфитюр от захар,лютеница от нишесте без домати,боб леща ориз дето не се сваряват за 5 часа а да не говорим за месата само жили дето и котките не ги ядат и много други.Всичкото е боя нишесте и химия и 10 качество.Дали отговарят на БДС-но държавата как да провери себе си ще замирише.Аз предлагам всеки политик да вземе по един продукт и да го консумира да видим дали ще може и по един продукт да пратят в Европа и да им кажат ето с вашите пари раздаваме тези продукти и те да вкусят може да им хареса.Не ви е срам да крадете и от яденето на бедния народ и да лишавате хората от качествена храна поради лични интереси и забогатяване.
Анонимен
4е то в скапаната българия има ли богати , ами вси4ки сме бедни разбира се , които да попиташ ще ти каже 4е няма , и живеи на ръба на оцеляването