Емблематичното за Шумен заведение "Чупката" отвори отново след 9-годишна пауза. За откриването на общинския обект дойде кметът на града Любомир Христов и заместникът му Найден Косев. Лентата прерязаха наемателите на заведението Росен Енчев и Десислав Десподов, а водосвет отслужи отец Красимир.
"Ще работим целогодишно. Работното време ще е от 8,30 до 22,30 часа, всеки ден без понеделник", каза Енчев. Той обясни, че ремонтът на обекта е излязъл 124 хил. лв. "Той беше в много окаяно състояние, след като не бе работил 9 години. Възстановихме тръбопровод, площадки, огради, ел. инсталации, всичко е чисто ново", обясни наемателят. Най-голямата трудност е била да се смени тръбопровода за чиста вода. Старият е бил изрязан и затапен. Наложило се е прекарването на 170 метра за прекарването на нова тръба.
След като разгледа заведението кметът Христов заяви, че то е в по-добър вид, отколкото при първото му откриване. "Вярвам, че шуменци ще го харесат. Радвам се, че има такива инициативни шуменци ,надявам се, че ще можем да възстановим и други западнали обекти и ще им дадем живот", каза кметът.
Община Шумен през последните годините направи няколко опита да намери наемател на "Чупката". Успя през 2017-та, когато пусна обекта за 10 години в пакет с по-атрактивното кафе в Информационния център на Паметника.
„Данистар“ ЕООД взе двете заведения, като предложи годишна наемна цена 19 278 лв. В договора има клауза, според която сумата за извършения първоначален ремонт ще се приспадне от наема.
Заведението на стъпалата към Паметник "Създатели на българската държава" ще запази името си "Чупката".
ШУМ.БГ
Коментари
честито на наемателите
Голяма новина, няма що! Направо кърти! Защо не питате Кмета КОЙ остана в борда на Кабиюк? Чува се за едни вундеркин взел 8 семестъра в ШУ за една година, под вещото покровителство на областният управител! Защо никой не смее да пита? Защо?
Красимир Костофф
Агент Хари защо не каже колко имота е придобил с опъване на чадъри?
Анонимен
Вундеркинд се казва,за другото се разберете!
Аз
Това е добре но стъпалата са в ужасно състояние хлопат мръсни криви..... А за дупките и липсващите тротоари кога ще ги откриете и тях! А толкова шахти са 20 см под пътя че и танк ше падне вътре
Мустафата
Боб с кюфтаци и люта чушка дъл ша дават.
Анонимен
Уши на скара има ли?
Varg
Много важно.Шумен има предостатъчно барчета.
Xa xa
кои знаи кво отворили...
* Коментар транслитериран от системата
15 6Анонимен
Ако цените им са космиччески ,да забравят за клиентела.
Иначе е прекрасно след разходка сред природата човек да поседне там на биричка с картофки и приятен изглед към града.
Както някога !