В поредната критика към управляващите заради корупцията и "изпусната държава" БСП се припозна като алтернатива и пожела премиерът Бойко Борисов сам да се оттегли. Поводът - задържаните днес за получаване на подкупи служители на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" - Благоевград.

"Тези служители, като събират парите, къде ги носят? Този път дори не искаме оставки. Ако не могат да управляват, нека се оттеглят, да освободят постовете. Има хора, които могат да управляват и могат да изчистят корупцията", каза зам.-председателят на парламентарната група на "БСП за България" Георги Свиленски на пресконференция на "Позитано" 20. Попитан кои са тези хора, той обяви: "Мисля, че алтернативата е пред вас. В централата, в която сте поканени на пресконференция. Има алтернатива и се надявам българските граждани вече да са го разбрали."

В отговор на въпрос на журналисти Свиленски каза, че БСП не омаловажава успехите на Борисов извън България и му препоръча да стане "посланик на мира" и да се занимава с геополитическа дейност.

На 1 май БСП организира митинг-протест срещу корупцията и бедността в държавата, съобщиха още на "Позитано" 20 днес.

БСП отново отправи критики към зам.-председателя на парламента от ГЕРБ Емил Христов, който миналата седмица не позволил хора с увреждания да влязат на среща с депутати социалисти в парламента. Утре или в четвъртък депутатите от "БСП за България" ще внесат подписи за оставката му.

Днес младежи от БСП отправиха критики към управляващите заради срещата на Европейския младежки форум в столицата миналата седмица, чиято организация правителството провалило. Според тях нямало реален диалог и изслушване на младите, а аплодисментите били режисирани. Предлагането на алкохол не било проблем.

Dnevnik.bg