Генералният консул на Република Турция в Бургас Нурай Иньонтепе се срещна днес в Шумен с областния управител проф. Стефан Желев и с кмета на общината Любомир Христов. Това е първото му официално посещение в града.
По време на разговорите в Областна администрация проф. Желев е представил пред госта особеностите на област Шумен в сферата на икономиката и културно-историческото наследство в региона, като е изразил желанието си за подкрепа от страна на Генералното консулство за привличане на турски инвеститори към по-малките общини в област Шумен. Двамата са изразили убеждението си, че трябва да се надгражда постигнатото в междусъседските отношения и добрите контакти да продължат. „Шумен е градът, където има най-много турски инвестиции, много история и се надявам да привлечем интереса на все повече турски туристи към региона“, е заявил в разговора генералният консул, съобщиха от пресцентъра на администрацията.
По-късно г-н Нурай Иньонтепе бе приет и от кмета на Шумен Любомир Христов, съобщиха от пресцентъра на общината. Двамата са разговаряли за развитието на икономическите връзки между двете страни като Христов е посочил като важен акцент изграждането на скоростния път „Силистра-Шумен-Ямбол-Лесово“, който ще даде възможност за увеличаване на търговския обмен. Гостът е коментирал необходимостта от добра пътна инфраструктура, която е основа за икономиката и движението на стоки. Той е споделил още и впечатлението си от активността на турските инвеститори в района, а кметът Христов е отбелязал, че активността на турския бизнес в голяма степен се дължи и на работата на Българо-турската търговско-индустриална камара и на нейния председател Фикрет Индже, който е и почетен гражданин на Шумен. Христов е представил пред госта и възможностите за инвестиции в Индустриалния парк.
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Хасан
До всички ПАТРИОТи един прост въпрос-преди стотици години дали пра пра пра дядоми дошъл от анадола с бабами да войува,братя българи ???
до Хасан
Анджак де, по този повод се замисли, ти Хасанчо, аджаба, колко процента си турчин, след като пра-пра-прабаба ти се е казвала, я Мария, я Иванка, я Станка?... И защо в империята такива като теб ги наричат гяури? Ти няма да се сетиш, затова аз ще ти кажа - защото във вените ти тече повече българска кръв, колкото и да не ти се вярва и да не искаш да го приемеш, точно по същата причина, която ти, Хасанчо, беше така любезен да изтъкнеш. Апропо, нямам проблем с турците, нито с нашите (имам прекрасни приятелства с много от тях), нито с гражданите на държавата Турция, но не понасям фанатици. Ако Ататюрк можеше да види, какво се твори в момента в Турция и как мечтата на живота му се потъпква, и то в 21-век, съжалявам за този велик човек и държавник.
Мулти-култи
Оставете ги тия гяурски истории, я вижте какъв творец си имаме тук в името на другаря Шетко Паренков. Помощник областният управител май без да иска даде началото на нова мода в шум.бг коментарите.
Анонимен
Дерзайте братя българи..
Хасан
Точно това ви казвам че малко или много сме братя а така наречените патриоти използват възможноста да се караме.Такаче щом е за България животаси давам, колкото да Ататюрк правси.Успех.
до Хасан
Да, Хасане. И нашите пишман патриоти и вашите "борци" за права и свободи и сие, само мътят водата, манипулират простия народ и насаждат омраза. "Разделяй и владей", нали знаеш.
Шетко Паренков
Днес докато си ремонтирах колата пред блока, щото съм стиснат като керпеден и на майстори не давам, а пък съм и инженер, написах още едно кратко стихче.
НАСТРАДИН ХОДЖА
Шефа срещна вчера Мустафа, целуна не само неговата ръка
Добре Муси бе минал през ибрика, за да не покафевей на шефчето мустИка.
С нескрита завист кака Шери гледаше в захлас, ах дей*а как ме изпревари тоя ши*ан пе**рас.
После целий цъфнал герб се изреди, анадолския гост да уважи.
Най-подире Хари изрева, чувствам се най-желаната жена.
Благодаря , Ваш Шетко.
Продължаваме онлайн битката. Призовавам всички да използват този ник за борба срещу цензурата и натиска от страна на една конкретна политическа сила.