На 4-ти юни (понеделник) от 18 часа, в ХГ „Елена Карамихайлова” в Шумен, ще гостуват писателят Боян Тончев и художникът и музикант Венцислав Диков, и двамата от София, съобщиха организаторите. Пред шуменската публика ще бъде представен дебютният роман на Боян Тончев „Прагът“, а Венцислав Диков - творческа личност, съчетала в едно художника и музиканта - ще открие втората си изложба в Шумен и ще се изяви в качеството си на класически китарист с кратка концертна програма.

Двамата автори неслучайно гостуват заедно в Шумен, тъй като художник на корицата на романа „Прагът” е именно Венцислав Диков. Писателят и неговата книга ще бъдат представени от доц. д-р Юрий Проданов, а за художника и музиканта ще говорят ст. преп. Мария Пеева и Диана Дечева. Събитието се осъществява с подкрепата на Община Шумен, уточняват още организаторите.

Боян Тончев е роден през 1977 г. в София. Завършва Испанската гимназия в родния си град и Философския факултет на СУ "Св. Климент Охридски". Пета година работи като телевизионен сценарист, а "Прагът" (Scalino, 2017) е първият му роман.

Венцислав Диков е роден през 1979 година в София, в семейство на музиканти. Завършва Музикалната академия "Панчо Владигеров" с класическа китара, а по-късно - Академията в Мюнстер, Германия. Композира музика за соло китара, камерни ансамбли и театрални постановки. Участвал е в множество музикални фестивали в Бълкария както като изпълнител, така и като композитор. Паралелно с музиката, той е и добре познат визуален артист. Основно се занимава с маслена живопис, но освен това твори в областта на скулптурата, графиката и фотографията. Негови картини са изложени в самостоятелни изложби в България и чужбина. Силно е повлиян от Пикасо, Егон Шиле, Алберто Джакомети, Марк Шагал и по-късно от Джаксън Полък, Жан-Мишел Баския.

ШУМ.БГ