Обама подсказва, че може да включи в екипа си Ал Гор
Американският сенатор Барак Обама, който се бори с бившата първа дама Хилари Клинтън за кандидатурата на демократите в президентските избори наесен, подсказа, че може да включи в своя екип бившия вицепрезидент Ал Гор, предаде агенция ЕФЕ.
Ако спечели кандидатурата на партията, а след това и президентския вот, Обама смята да възложи на Ал Гор борбата срещу глобалното затопляне. Ще поема ангажимент той да бъде в екипа и да играе основна роля при определянето на формата, в която ще атакуваме този проблем, подчерта сенаторът. Ал Гор бе удостоен миналата година с Нобелова награда за мир като признание за неговите усилия в борбата с климатичните промени. Засега обаче той стои настрана от политическия дебат в годината на изборите.
БГНЕС
151
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар