За БСП европредседателството е еднопартийно мероприятие и пиар в изгода на премиера Бойко Борисов, който не успял да обедини народа и институциите и довел до засилване на евроскептицизма у нас. Това е оценката на Изпълнителното бюро на социалистите, която лидерът Корнелия Нинова представи днес.
Според Нинова негативна оценка давал и народът, който за шест месеца протестирал 72 пъти по различни поводи, а уж в страната трябвало да е спокойно по време на председателството. Оттеглянето на 161 млн. евро чужди инвестиции и "бягането на българския бизнес" също били показателни за успеха на европредседателството.
"Цялото председталество бе един пиар, едни прегръдки и целувки, но не се търсеха съюзници", обяви Нинова. Според БСП имало добра организация, но слабо съдържание.
Социалистите смятат, че и приоритетите "Консенсус, конкурентност, кохезия" също не са постигнати. След българското европредседателство ЕС бил по-разделен отвсякога, пакетът "Макрон" ударил конкуренцията, страната ни не успяла да защити кохезията. БСП смята, че правителството не се е справило с преговорите за присъединяването на страната ни към Шенген, а миграцията станала все по-тежък проблем.
Според зам.-председателя на БСП Деница Златева все пак трябва да се отдаде заслуженото на екипите от администрацията, които са работили по време на европредседателството.
Dnevnik.bg
Коментари
АЗАнонимен
Майната Ви
Анонимен
Ходи си, ма! Не виждаш ли, че и червените взеха да не те искат?
Анонимен
Да не би при тяхно управление щеше да е различно или по-лошо.Бивши пладнешки крадци.
Един
Тъй пък не си намери чеп. Кой ни доведе до тук жан виденов. Даже не заслужава и главни букви.