70 мераклии за ловци, вече са с ловен билет, след като са покрили изискванията за точна стрелба и са успели да отговорят на теоретичните въпроси. Изпитът бе организиран от Ловно-рибарско сдружение „Станата“ и се проведе в ДГС-Нови пазар, съобщиха от СИДП.
На изпита в Нови пазар са се явили 79 кандидати за ловци, като 66 от тях вече са получили ловен билет, между които и 4 дами, представили се с точна стрелба и добра теоретична подготовка.
Тази седмица ловният експерт на РДГ-Шумен инж. Юлиян Будаков препитва мераклиите за ловен билет от Шумен. Само след два дни ще стане ясно колко шуменци ще се справят със задачите. 30 бяха желаещите да се сдобият с ловен билет, но 4 от тях отпаднаха на теоретичните изпити, които се проведоха от 9 до 11 юли. Днес и утре, на стрелбището до Ловна хижа „Диана“, кандидат-ловците ще трябва да докажат, че имат точен мерник и могат да улучат нужния брой панички, за да преминат и последното изпитание. 3 шуменки пък доказаха, че ловът не е само мъжка територия.
През следващата седмица изпити за ловци ще има и във Велики Преслав.
Всяка година около 250 жители на областите Шумен и Търговище изявяват желание да станат ловци. Изпитите вече преминаха в Нови пазар, Попово, Омуртаг и областния град Търговище, където най-малко са кандидатите за ловци - само 28, уточниха от СИДП.
ШУМ.БГ
Коментари
Барон
Това е безобразие и варварщина, да стреляш и убиваш беззащитни невинни животни и птици.
Трябва да се даде възможност на природозащитниците да стрелят по ловците. Така ми се вижда по-честно.
Анонимен
педал
* Коментар транслитериран от системата
0 1