Напрежението в коалицията "Обединени патриоти" се разрасна до личен конфликт между лидера на "Атака" Волен Сидеров и депутата от Националния фронт за спасение на България (НФСБ) Валентин Касабов в парламента днес. За него се разбра малко след 10 ч. сутринта, когато репортер на партийната телевизия на "Атака" - "Алфа", започна да гони Касабов в кулоарите на Народното събрание с въпрос: "Вие защо си позволявате да удряте г-н Сидеров?" Отговор нямаше.
Репортерите бяха поканени на изявление на Касабов пред стаята на парламентарната група на "Обединени патриоти", което впоследствие бе отменено от пиарите на групата.
Малко по-късно депутатът от "Обединени патриоти" Миглена Александрова, която преди бе пиар на партия "Атака", обяви пред журналисти, че в стаята на групата тази сутрин Валентин Касабов е бутнал Волен Сидеров, но не съобщи подробности. Касабов на няколко пъти мина по кулоарите на парламента, но избягваше репортерите.
Лидерът на "Атака" първо отказа да отговаря на журналистически въпроси с аргумент, че отива на заседание на коалиционния съвет при премиера Бойко Борисов, на което по думите му да се направела крачка назад, за да се върви напред и да има разбирателство в коалицията. Попитан дали Касабов го е бутнал, той все пак отвърна: "Бутна ме, да. Няма нужда да се потвърждава. Изнервен е нещо. Държи се неадекватно."
"Аз ако го бутна, той точно за 5 секунди ще бъде в състояние на нокдаун. Но той е болен човек. Аз ще си сложа грях на душата, ако трябва да му отговарям. От моя страна нищо няма да последва", разказа Сидеров за конфликта с Касабов.
После обяви, че до спречкването се е стигнало, след като той попитал депутата от НФСБ защо оспорва лидерството му начело на парламентарната група. Ден по-рано Касабов обяви, че Сидеров влиза от филм във филм и вече не го имат за лидер. Според разказа на Сидеров Касабов не отговорил, а започнал да го обижда, заради което трябвало да напусне парламентарната група. В разказа си лидерът на "Атака" потвърди тезата си от сряда, че управлението може да е стабилно и кабинетът да продължи да работи дори и Валери Симеонов да не е вицепремиер.
При опит да бъдат зададени въпроси на Валентин Касабов коментар пред медиите направи лидерът на "Воля" Веселин Марешки, които се обяви в защита на Волен Сидеров. "Ей така ще се разгърнем пред стаята и няма да допуснем никакви нападатели да го тормозят физически", каза Марешки. В сряда той поиска оставките на вицепремиерите Валери Симеонов и Красимир Каракачанов.
Накрая Валентин Касабов излезе от пленарната зала и се запъти към една от стаите на парламентарната група, а негови колеги от НСФБ го пазеха от журналистите с думите "Нищо няма да коментираме", "Оставете ни да минем", както и с ръце. На въпрос "Вярно ли е, че сте блъснал г-н Сидеров? Какво се случи?" Касабов каза: "Няма такова нещо. Това са измислици. Това са пак някакви такива сънища. Той много неща може да твърди. Спокойно. Спокойно." А негов колега извика на журналистите: "Хайде, моля ви се. Пуснете ни да минем."
В момента в Министерския съвет тече заседание на коалиционния съвет на ГЕРБ и "Обединени патриоти". В него влизат премиерът Бойко Борисов, зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов и тримата съпредседатели на "Обединени патриоти" Волен Сидеров, Валери Симеонов и Красимир Каракачанов.
Дневник
Коментари
Анонимен
Да си беше ходил с масата.