В последната година се наблюдава модел на управление на принципа проба-грешка. Този модел е сходен за ред законопроекти, които се гласуваха и обсъждаха през това време. Това заяви председателят на ДПС Мустафа Карадайъ пред БНТ.
Той посочи като конкретен пример за това предложените промени в закона за приватизацията, внесени от депутати от "Обединени патриоти". Президентът Румен Радев им наложи вето, което беше подкрепено единодушно както от вносителите, така и от коалиционните им партньори от ГЕРБ.
"Виждаме скандали, превишаване на власт и изземване на функциите. Май държавата и държавността липсват. Ситуацията е много тревожна. Държавността е в криза и се нуждае от реанимация", каза още Карадайъ, като посочи, че реформи по принцип се предлагат от Министерския съвет, а не от депутати.
Той добави, че медийният законопроект на депутата от ДПС Делян Пеевски се обсъжда от няколко месеца и не вижда в него нищо тенденциозно. На въпрос дали той не е лобистки, след като самият Пеевски притежава медии Карадайъ отговори: "Ето от това обществото трябва да се отърве – някой да твърди нещо без да има възможноист за проверка. На обществото се ръсят внушения и клюки и някой трябва да се оправдава".
dnevnik.bg
Коментари
Анонимен
Абсолютно вярно.
От гербаджийска гледна точка - гъвкавост.
От обективна - неподготвеност.
Анонимен
а пък този е най голямата грешка ,от къде на къде едно просто вестникарче ще казва как да се управлява държавата