Общо 59 са декларираните злополуки за първите девет месеца на 2018 г. в териториалното поделение на Националния осигурителен институт в Шумен (ТП на НОИ – Шумен). Две от тях не са признати за трудови. Това показват данните на НОИ за трудовия травматизъм в областта за периода.
На работното място във връзка или по повод на извършваната работа са възникнали 45 трудови злополуки, като една от тях е завършила със смърт. Четиринадесет са тези, които са се случили за отиване или при връщане от работа. Няма регистрирани случаи с професионално заболяване.
За деветмесечието на годината експертите от ТП на НОИ – Шумен, съвместно с Дирекция „Инспекция по труда“, са извършили девет разследвания на трудови злополуки.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
а колко се премълчават от работодателите в сивия сектор , идея си нямате ве книжни плахоци такива , стига с тия вашите подхвърляни статистики
Анонимен
Зада има сив сектор си виновен и ти, който работиш в него.
Анонимен
какво означава , сив сектор ?
Бачкатора
А в алкомед няма там винаги е виновен работника знаят на кои да плащат