199 шофьори са били наказани за една година – от края на септември миналата година до края на септември тази година, за каране или нерегламентирано спиране в аварийната лента по магистралите. Това съобщи по време на парламентарния контрол вътрешният министър Младен Маринов.

Депутатите, задали въпроса, поискаха да разберат как възнамерява МВР да затегне режима, така че да гарантира спазването на закона. Коментираха, че толкова малко санкционирани нарушители за една година показва, че министерството не се справя. И попитаха какъв е смисълът законодателят да предвижда строги санкции, да вдига глоби, след като те не биват налагани.

Вътрешният министър отговори, че патрулните екипи и контролни органи, които следят за тези нарушения, действително не могат да са навсякъде. А и следят също за нарушения в ограниченията за скоростта, реагират на катастрофи и други. Затова той обеща да работи за намирането на "съвременни методи за контрол на този вид нарушения" чрез монтиране на камери и други технически средства за контрол. Кога ще се случи това Маринов не каза.

Dnevnik.bg