Мажоретният състав на Шумен спечелиха сребърни медали на провелото се в град Пореч, Хърватия Европейско първенство батънтуърлинг и мажоретки. Момичетата на треньорите Снежана Иванова и Марийола Спасова заеха второ място в дисциплината „традиционал корпус“.
„Участвахме в дисциплините „традицоинал корпус“ и „параден корпус“. В първата заехме второто място, във втората – четвърто. Конкуренцията бе много силна. С всяка година нашият спорт разширява географията си и в първенствата участват нови и силни отбори“, каза на брифинг в общината Снежана Иванова. Марийола Спасова допълни, че на това първенство свои отбори са представили Русия, Уелс и Германия, които досега не са имали участие на големи форуми.
Двете шуменски треньорки казаха още, че по време на семинарите в Хърватия, се е взело участие таксата за кандидатстване за домакинство на европейско първенство от 7 хил. евро да отпадне. „Така ние получихме възможността да подадем кандидатура за европейското първенство през 2020 г. Ако България бъде одобрена, то ние ще предложим шампионатът да се проведе в Шумен, откъдето започна развитието на мажоретния спорт в България“, каза Снежана Иванова.
ШУМ.БГ
Коментари
Д.Т.
Браво на момичетата за постигнатото! Успехи и занапред. Дано да се сбъдне Шумен да е домакин през 2020 год. Новата ни зала ще е идеална за това мероприятие. Имайки впредвид, че спорта набира популярност и рускините навлизат в този спорт битките за медали и класиране в челните тройки ще са изключително трудни. Но с труд и постоянство нещата се постигат. Марийола и Снежка са го доказвали досега нееднократно.
Още веднъж успехи и занапред!
Анонимен
Браво,браво аз пък гледам снимките на бивши мажоретки по плажовете на Турция познайте какво работят :)
Анонимен
Добре, че е Мариола с големия и опит да създаде нещо красиво.
Аь
До анонимен от 18.44 _ ти си идиот
В. Азелинов
Не е идиот, просто се бори с конкуренцията по турските плажове. Вече не е търсен и завижда.