Кабинетът няма отношение към спирането на партийната телевизия "Алфа". Това каза вицепремиерът Красимир Каракачанов, цитиран от БНР. От вчера телевизията излъчва черен екран със съобщение, че е спряна и зрителите трябва да попитат правителството защо.
"Една медия може да бъде спряна само с решение на СЕМ. Такова решение няма, така че не знам за какво става дума. Правителството - това е абсурдно - няма никаква роля в спирането или пускането на която и да е медия", каза Каракачанов.
Председателят на Съвета за електронни медии София Владимирова заяви, че СЕМ не е бил уведомен за спирането на телевизия "Алфа" и е поискал да разбере от ръководството й каква е конкретната причина. "Ако е имало някакви документални взаимоотношения между доставчика и Съвета за електронни медии, те щяха да са, естествено, достъпни и известни. Такива нямаме. Към този момент нямаме яснота каква е точно ситуацията", каза Владимирова.
От "Атака" пазят мълчание втори ден за това какви са причините за спирането. Депутатката Меглена Атанасова отказа да коментира пред "Дневник" и препрати към пиар отдела на партията, чиито служители втори ден не отговарят на обаждания.
Дневник
Коментари
Алфа
Волен вместо да спре новините на турски,спря телевизията на Атака.Ква я мислихме,ква стана.Голям сеир,а уж правителствот беше много хубаво и стабилно!Досвидание патрЕоте!