Следващата седмица Агенция "Пътна инфраструктура" ще затвори пътя между София и Перник през Владая заради ремонт. По него ще могат да преминават единствено автобусите от градския транспорт.
Ремонтът ще започне на 23 октомври (вторник) и целта е да приключи до началото на ноември. Ще се ремонтира около 1.5 км. пътна настилка.
За улеснение на трафика по магистрала "Люлин" в пиковите часове ще има реверсивно движение в отсечката в района на свлачището при 9-ти километър. От 7 ч. до 13 ч., когато трафикът от Перник към София е по-интензивен, ще има една лента в посока Перник и две ленти за София. От 13 ч. до 7 ч. сутринта на следващия ден съответно ще има две ленти за Перник и една за София. Скоростта на движение в този участък от автомагистралата ще е ограничена до 50 км/час.
Движението по магистрала "Люлин" не може да бъде пуснато по-рано, каквито бяха първоначалните планове на 22 октомври, тъй като продължава монтажът на анкери и мрежи на свлачището при 9-ти километър. Очаква се предвидените аварийно-възстановителни дейности да завършат до 26 октомври.
Дневник
Коментари
Добави коментар