Вицепремиерът Валери Симеонов ще оглави бъдещия Национален съвет за интеграция на хората с увреждания, заложен в законопроекта за хората с увреждания, съобщи "Дарик". Проектът за закон беше одобрен с консенсус на първо четене от социалната комисия в парламента днес.
Към момента този орган се ръководи от социалния министър Бисер Петков, но през пролетта, когато ще влязат в сила голяма част от текстовете, постът ще бъде даден на ресорния вицепремиер.
Депутатите от социалната комисия одобриха и законопроекта за личната помощ, внесен поотделно от БСП и "Воля". В него е заложено предоставянето на асистентска услуга за хората с най-тежките увреждания и децата с ТЕЛК.
Двата законопроекта бяха одобрени с консенсус и от здравната комисия.
Обсъждането на законопроекта за хората с увреждания, внесен от Министерския съвет на 18 октомври, ще бъде включено за първо гласуване в седмичната програма на Народното събрание. Тази седмица ще бъдат обсъдени на първо четене и двата законопроекта за личната помощ, внесени от народни представители от "Воля" и от "БСП за България". Предвижда се те да бъдат точка втора на петъчното пленарно заседание.
Дневник
Коментари
Анонимен
Стига черен хумор!!!Гаврата на това правителство с хората е явно безгранична!Все едно е да назначат вълка за пазач на стадото с овцете!
Красимир
Не само валери симеонов, целият парламент трябва да бъде изметен. По дяволите вие господа управляващи, за какви се помислихте. В друга държава този боклук щеше да бъде изнасилен многократно.
Анонимен
Ахахахахахахахахахаахахахахах
Пълна подигравка с народа. Ако позволим да се случи това значи наистина не сме народ, а рая