На страницата си в социалната мрежа "Фейсбук" посолството на Русия в България публикува мнение от сайта "Класа.бг", в което протестиращи край елхата, дарена от руското правителство на София и поставена на центъра с подкрепата на посолството на Москва, са наречени "олигофрени и малоумници".
В коментара, озаглавен "По-големи олигофрени и малоумници от платените жълтопаветни русофоби няма" и подписан от Костадин Костадинов, се обяснява, че никой в България нямало да разбере за подарената елха "заради бруталната американска цензура по уж "българските" медии, които позволяват за Русия да се говори само лошо и нищо друго освен лошо".
"Благодарение на безпримерния идиотизъм на малка група софийски умнокрасиви протестъри обаче цяла България разбра за елхата", пише в текста. В него се отбелязва и, че "това е първият в историята на света протест срещу елха".
Авторът може би има предвид флашмоба "Свобода за украинските моряци", на който до елхата на 23 декември в 15 часа се събраха граждани. Те, по примера на подобен протест в Беларус, който се състоя пред руското посолство в Минск, призоваха за незабавно освобождаване на 24-та украински моряци, отвлечени след руската атака срещу украински кораби на 23 ноември. "Ще сложим по едно хартиено корабче на елхата за всеки задържан моряк. И да не забравяме, че сред тях има и украинец с български произход", пишат организаторите на проявата във "Фейсбук".
Дневник
Коментари
Анонимен
за пореден път руснаците ни обиждат и за пореден път има хора които се кефят от това
Американски подлоги
Всички вие що плюете Русия сте невежи утайки и същите хомосексуалисти както тези в Европейския съюз който искат да узаконят еднополовите бракове.Целувайте задните части на пияния Юнкер и се радвайте,че се мислите за европейски граждани които ходят да чистят кенефите на онези хомосексуални западни европейци.
до американската подлога
по големи мазохисти и хомо...... от свидетелите на Вова няма ....... дума срещу дума ......... и аз мога да плещя глупости от сутрин до здрач , но това е разликата между нормалния човек и червения русофилски трол , когато усети топлина в чатала си мисли че са пуснали парното ,ма не се сеща че може да е напълнил гащите ,то в сибир такова нещо като WC няма ,късаш едно голямо листо и хигиената е на шест