Телата на двамата алпинисти Даниеле Нарди и Том Балърд, които от 24 февруари бяха в неизвестност, са открити под връх Нанга Парбат (8126 м). Те са били заснети от испанеца Алекс Чикон на около 5900 м височина по реброто Мъмери, но поради високата лавинна опасност в района до тях не може да се стигне.
Това беше потвърдено от италианския посланик в Пакистан Стефано Понтекорво, който публикува в Туитър снимката и обяви край на спасителната операция. От снимката се смята, че двамата са загинали при падане, след като са били вързани един за друг.
Нарди, който е на 42 години, и 30-годишният британец Балърд опитаха да изкачат осемхилядния връх по маршрут, който никой алпинист не е успявал да премине досега.
През 2015 г. Балърд стана първият човек, който изкачи самостоятелно шестте най-опасни северни стени в Алпите за една зима. Английският алпинист е син на Алисън Харгрийвс, която през 1995 г. загина при изкачването на К2. Тя беше първата жена, изкачила Еверест без помощта на кислороден апарат.
Дневник
Коментари
Анонимен
а, нашият пишман алпинист- "герой" кога ли ще го намерят