Справка в Имотния регистър показва, че и заместник-министърът на енергетиката Красимир Първанов е придобил апартаменти по цени под пазарните в луксозна сграда на фирма "Артекс" на ул. "Тинтява", където е единият от апартаментите, купени от Вежди Рашидов. Това пише сайтът "Биволъ", след като е обработил партидите на всички фирми, свързани с компанията на Пламен и Весела Мирянови "Артекс" – около 3000 записа за сделки с имоти.

Апартаментът от 150 кв.м плюс два гаража – 19 и 31 кв.м, става собственост на Красимир Първанов на 28 септември миналата година срещу 240 312.47 лв. (616 евро на кв.м). Апартаменти в сградата имат също бившият шеф на комисията по съобщенията Веселин Божков и Гергана Мутафова от Висшия съдебен съвет (ВСС), пише "Биволъ".

Миналата седмица от публикация на "Свободна Европа" стана известно, че "Артекс" е продала апартаменти на цени под пазарните на зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов, на министъра на правосъдието в оставка Цецка Цачева, на шефа на парламентарната комисия по културата Вежди Рашидов и на зам.-министъра на спорта в оставка Ваня Колева. Заради избухналия скандал през уикенда Колева и Цачева подадоха оставките си.

Дневник