Седемчленната Експертна комисия, съставена от общински съветници, преподаватели, експерти в образованието и науката, днес разгледа, прецизира и гласува подадените 17 номинации за Наградата на Шумен в системата на образованието и науката.
С явно гласуван и единодушно, комисията отхвърли номинацията на учителския колектив на СУ „П.Волов“, който бе предложен за носител на наградата в кетгория „Педагогически колектив в системата на училищното и извънучилищното образование“. Мотивът за това бе, че предложението е направено от Педагогическия съвет на същото училище, което е в разрез със Статута на наградите.
За „Ученик на годината“ в хуманитарната и природо-математическата област със 7 гласа бе одобрен Красимир С. Калоянов от 12 клас на ППМГ „Н. Попович“. За „Ученик на годината“ в областта на изкуствата и спорта 7 гласа получи Александър Р. Димитров, 12 кл., възпитаник на ЦПЛР-ОДК. За „Ученик на годината“ в областта на професионалното обучение със 7 гласа бе утвърдена номинацията на Денис И. Мустафов, ученик в ПГМЕТТ „Хр. Ботев“.
В категорията „Студент в областта на природните, математическите и техническите науки“ седем гласа получи номинацията на Сабина Св. Василева, студентка в специалността „Физика“ в Шуменския университет.
Две бяха номинациите в категорията „Учител на годината“ в системата на предучилищното образование. На първо място бе класирана Светла Д. Патева, старши учител по музика в ДГ „Дружба“, а на второ място остана Лиляна С. Спасова – ст. учител в ДГ „Конче вихрогонче“. В категорията „Учител на годината“ в сферата на природните, математическите и техническите науки със 7 гласа бе одобрена номинацията на Слави В. Димов, ст. учител по физическо възпитание и спорт в 9 ОУ „П. Волов“. За „Учител на годината“ в сферата на хуманитарните науки на първо място бе класиран Андрей Соколов Андреев, преподавател в СУ „Йоан Екзарх Български“, на второ място – Дарина М. Бошнакова – ст. учител по музика в СУ „С. Доброплодни“.
В категорията „Директор/зам.-директор на училище или обслужващо звено“ единодушно бе подкрепена номинацията на директора на СУ „С. Доброплодни“ д-р Албена Иванова-Неделчева.
За наградата за принос в областта на природните, математическите и техническите науки бе утвърдена номинацията на доц. д-р Красимир М. Кордов, преподавател в Шуменския университет. Единодушно бе утвърдена и номинацията на проф. д-р Димитър Попов за Награда за принос в сферата на хуманитарните и педагогическите науки.
В категорията „Ученическа формация“ повече гласове получи училищният отбор по баскетбол юноши 11-12 клас към ППМГ „Н. Попович“. На второ място остана театралната ученическа формация при НУ „Ил. Р. Блъсков“
В категорията „Педагогически колектив в системата на училищното и извънучилищното образование със 7 гласа бе утвърдена номинацията на педагогическия колектив на ЦПЛР-УСШ.
В категорията „Физическо лице“ бе членовете на комисията гласуваха единодушно „за“ номинацията на Фикрет Индже, председател на надзорния съвет на „Алкомет“ АД.
Гласуваните днес от експертния съвет номинации ще бъдат разгледани от Постоянната комисия по образование и наука към Общинския съвет, която трябва да одобри по едно предложение във всяка категория. След това номинациите ще бъдат подложени на гласуване в Общинския съвет. Наградите на Шумен в системата на образованието и науката се връчват по традиция в навечерието на 24 май.
ШУМ.БГ
Коментари
кога
Радушева кога ще си ходи на морето време е да спре да лапа срама няма
Анонименхаха
ми тя сама няма да си тръгне,трябва някой да и бие шута,обаче фсички пърдят у една супа ,е ,тва е затуй затри това школо уууууууууууууууууууууууууууу
Анонимен
Училището,което беше на върха много години и в последните няколко стремително се срина като имидж в погледа на обществеността,загуби облика си и замете изкуствата и детето ми трябваше да се примири с нежеланието да учи някакъв език вместо български народни танци. Колко жалко! За награда "единодушно" номиниране на директорката за наградата на Шумен. Това е признанието за образователните кадри в града. Още веднъж жалко!
Анонимен
няма ненаказано добро
родител
Който иска да става програмист, да се занимава с роботизация в Математическата му е мястото. Който иска да работи в чужбина да се насочва към Езиковата. А другите училища е време да се обединяват. Мандатност от 2 по 5 години трябва за директорите, а заместниците вече масово са някакви неотговарящи на реалностите кадри- одаскалени, за които тетрадката е по-важна от мозъка и подобни или я карат с масовки и подобни " дейности". А " педагогическите" -заплатаджии.
Ненчо
И сега какво ново?Гавра отново и нищо ново!Миналата година наградата "ДИРЕКТОР на годината" се присъди на лице , което НЕ БЕШЕ ОЩЕ ДИРЕКТОР на Шесто основно училище по смисъла на ЗАКОНА/ ЗПУО /- Марияна Йорданова.Май се осъзнаха малко и В.Тодорова каза ,че добавят още членове на комисията при гласуване "за да не стават НЕДОРАЗУМЕНИЯ"/цитирам/.
Уважаеми просветни кадри, ОБРАЗОВАНИЕТО НЕ Е УЧЕБНО ОПИТНО ПОЛЕ!
Анонимен
номинираната директорка кога стана директор,кога я номинираха
Донка Иванова
Трифонов и Павлов са съответно най-добрите селски и градски директори за последните 50 години.
Те се ползват със статут на възрожденски деятели и аз лично се ангажирам да ги впиша в историята. Затова е безсмислено да се награждават с общински отличия.
тенекеджия
И преди, и сега директори са номенклатурни кадри, хора на партии, тази награда ( директор на годината) е време да отпадне. Да остане само- ученик на годината, учител на годината и т.н.- но учители-хора, а не като повечето , дето само точки, тоалети, " клас-квалификация"( със заплащане) взимат, дрън-дрън.