ВМРО-БНД откри кампанията си за европейските избори с концерт на народния певец Илия Луков и срещи с граждани в столичния парк "Св. Троица". По време на словото си пред събралите се симпатизанти на партията водачът на листата Ангел Джамбазки обяви, че целта е спечелването на три места в Европейския парламент. Той допълни, че ВМРО трябва да бъде и трета политическа сила.
С тази заявка Джамбазки иска да изведе партията си пред ДПС. Според разпространено преди дни представително проучване, направено от агенция "Маркет линкс", Движението за права и свободи има малко над процент преднина пред ВМРО.
Ако желанието на Джамбазки се сбъдне, освен него в европарламента ще отидат депутатите Юлиан Ангелов и Александър Сиди, които са съответно втори и трети в листата. След тях са останалите две по-популярни лица сред избраниците на ВМРО. Това са режисьорът Андрей Слабаков и ген. Димитър Шивиков.
Джамбазки, който вече изкара един мандат като евродепутат, подчерта, че "това е отборът, с който ще продължим да браним българския интерес в Европейския съюз".
"Ако има Европа, която ние желаем, то това е християнска Европа. Няма значение дали протестантска, православна или католическа, но да е християнска. Това е нашата Европа", каза още той.
Дневник
Коментари
Делиорман
Ще изместят ДПС , когато цъфнат налъмите.
Анонимен
в състояние са да убият човек тия нашите костюма ри , само и само да са на върха
ТАТО
Дано ти да се задържиш--другото е бош лаф. Македонска партия,а държавата се казва БЪЛГАРИЯ!