Десетки шуменци се включиха тази сутрин в традиционния фестивал „Зелени слънца“, който Природен парк „Шуменско плато“ организира на Еньовден.
Изгревът бе посрещнат точно в 5,29 часа на източния старт на парапланеристите на Шуменското плато. После на поляната до Информационния център с венци от билки на главите хората играха хоро. Поръсиха се с мълчана вода за здраве.
Всички присъстващи си направиха китка от билки и цветя, тъй като според поверието лечебните растение имат най-голяма сила на този ден, а който посрещне изгрева ще е здрав през цялата година.
Празникът продължи с народни танци и викторина. От Дирекцията на парка бяха осигурени награди и питки с мед, както повелява традицията.
ПП „Шуменско плато“ провежда фестивала „Зелени слънца“ от 2006 година, припомниха от пресслужбата на Парка.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Каква е схемата с тази Желева?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ХХХР
МАЛКО СЕ ЗНАЕ ЗА БИЛКИТЕ В БЪЛГАРИЯ !КОЛКО ЛЕСНО Е ТОВА ДА ГИ ПРАВИМ ПОЛЕЗНИ ЗА НАС !!!!!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата