През следващата седмица горските педагози ще стартират нов урок за децата от летните школи в града.
Малчуганите ще се учат сами да оцеляват сред природата, да си строят колиба от клони, да разпъват палатка и да се ориентират по горската маркировка.
Експертите от СИДП и ПП „Шуменско плато“ ще им покажат как се подрежда туристическа раница и кои са най-важните неща, които винаги трябва да носим, когато тръгнем на излет.
Занятията по Горска педагогика ще продължат и в началото на месец септември. Предстои и съвместен урок с РИМ-Шумен като малчуганите ги очакват много изненади и весели приключения.
Днес 20 деца от шуменската забавачка „Бухалчета“ гостуваха на горските педагози от ПП „Шуменско плато“ и Североизточното държавно предприятие. Малчуганите научиха много за горските обитатели, дърветата и пещерите в парка, както и за ценните растения, които трябва да се пазят от всички. По време на урока децата трябваше да разпознаят различни животни и птици, да разберат защо гората трябва да се пази огън и защо дърветата са важни за всички нас.
ШУМ.БГ
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
а в Шумен как да оцелея ??
kazanlak
кз,не знам бе бг ;д луковит
* Коментар транслитериран от системата
2 3Анонимен
днешните хлапета си имат смартфони за по 1 000 и кусур лева които знаят вместо тях, като се загубят питат чичко ГУГАЛ и готово , умни телефони проста нация
Анонимендо анонимен
в шумен ще оцелееш като бачкаш в ешреф,алкомет, индустриален парк и знаеш иностранен язйканадън му
Анонимен
поредната загубена кауза
ДО АВТОРА НА ШУМ.БГ
КАК ДА СЕ ОЦЕЛЕЕ С 600 ЛВ ЗАПЛАТА В ШУМЕН?
Анонименбинго
като не завършиш су п волов
Анонимен
Че къде видяхте природа бе? Всичко е изсечено и осрано.