Окръжната прокуратура в Кюстендил е повдигнала обвинение на собственика на фирмата, която управлява депото за отпадъци, запалили се под магистрала "Струма". Той е с мярка за неотклонение "парична гаранция" в размер на 5000 лв., съобщи БНТ.
По-рано днес работна група от Университета по архитектура, строителство и геодезия започна обследване на пораженията по колоните на моста, които бяха повредени при пожара. Поне месец и половина ще отнеме ремонтът на съоръжението.
Заради случая отсечката край Дупница все още е затворена. След пожара екип от специалисти на Института по пътища и мостове в Агенция "Пътна инфраструктура" и на строителя също направиха оглед на съоръжението, което беше обхваното от огъня.
Заради щетите на части от моста и двете платна, както и с оглед безопасността на движение трафикът в участъка е спрян. Автомобилите се пренасочват по обходен маршрут от пътен възел "Дупница" по път I-1 (E-79) до пътен възел "Бобошево" на магистрала "Струма" и обратно.
Прокуратурата е започнала проверка по случая, а най-вероятно лицензът на фирмата - "Феникс Дупница", ще бъде отнет, прогнозира преди дни пред БНР директорът на Регионалната инспекция по околна среда Пламен Ангелов. Премиерът Бойко Борисов допълни, че прокурорите трябва да работят по казуса и виновникът да бъде вкаран в затвора.
Дневник
Коментари
Анонимен
само че собственика се е подготвил и за тоя сценарии