От ВиК-Шумен не се ангажират с прогноза кога ще бъде възстановено водоподаването. В момента екипи търсят на терен дали няма нова голяма авария по довеждащия водопровод.
Това съобщи за ШУМ.БГ управителят на дружеството Илиян Илиев.
"Вече не мога да броя дали е втора или трета авария. Обхожда се трасето, екипите нямат връзка все още с нас и за съжаление не мога да ви потвърдя, да ви кажа нещо конкретно и точно. Очакваме екипите да влязат в обхват и да кажат какво са видели. Системата пробваме да я пълним, намалихме водоподаването към Търговище до 100 литра в секунда, за да видим дали ще получим преднапор. Всичко възможно правим, за да можем да докараме вода в града", каза Илиян Илиев.
Той допусна, че е възможно да има авария на довеждащия водопровод под река Камчия.
"Ако няма такава и всичко е наред, трябва до вечерта да има вода, но ако действително открият голяма авария, няма как да гарантирам, че ще дойде водата", каза още управителят.
Припомняме, че водата спря вчера в 17,00 часа. Тази сутрин от дружеството информираха, че са отстранили две аварии и че системата вече се пълни с вода.
В 15,44 часа от пресцентъра на ВиК изпратиха съобщение, което гласи следното: "Уважаеми колеги, каним ви в случай на проявен от вас интерес да посетите на място новата авария и мерките, които ВиК - Шумен предприема за преодоляване на кризата с водата".
ШУМ.БГ
Коментари
Спасител
Истината е друга. ВиК има огромни задължения към Енергото!!! Икономии!!!
Респект за управляващите!
Браво, драги управляващи!
Смятам, че се справяте чудесно! Не слушайте простия български народ и особено някакви, които робуват на шефовете си по фирми и държавни институции! Справяте се чудесно! Нищо, че по закон трябваше да помогнете на хората по кварталите при 12 часова суша, нищо! Нали е внезапна авария, сега не може внезапно да става всичко! То затова е бедствие, защото не може нещо хубаво да се случи ей така от нищото! Аз ви подкрепям! Пък и... минаха над 24 часа, те хората все някак си са се правили с положението! Вършете си сега задачките с мафията, контролирайте храната, водата, наркотиците, проститутките и прочие и не се отклонявайте от тази висша цел - да печелите власт и пари!!! Щото.. уважаеми господа управляващи, как ще живеете в такъв смотан град, като Шумен, с по 3-4 000 лева мизерна заплата? Тези пари са за простолюдието... давайте, давайте... въртете схемите, че току виж някой е проклел децата ви да умрат и вие да гледате как се мъчат в адски мъки и отвъд физическия живот! :))))
Анонимен
Работа, работа, работа! От пусто в празно. В 21 век живеем, или не. Кво става Шумен, кво? Вчера чума, днес водата, утре-недай Боже-хляба! След 4 дни избори. Няма да пием една студена вода пак, ако я има...
Анонимен
Ами ангажирай се де
Анонимен
Поредният саботаж на партия герб
Харалан / ХАРИ/
Я по кротко когато кажа тогава ще има вода аз съм кмета, аз коля аз беся.
Анонимен
Едва ли има някъде по света такива некъдърници!!!След време и с газопроводите ако стане така наистина ще гръмнем.
Анонимен
Много ме притеснява ФАЛШИВАТА НОВИНА ЗА МЪРТВИ ПРАСЕТА В ЯЗОВИРА.
На три града да спрат водата за толкова време не е на добре.
100янов
Този кретен Илиев на луд ли се прави ,нямал връзка с екипите си.Бе мама ти тъпа като нямаш връзка вдигни си задника и иди на място бе идиот.Всички от ГЕРБ начело с Любо Христов сте идиоти но защо си позволявате наглоста да правите нас шуменци на такива. ДРАГИ ШУМЕНЦИ НА ПРЕДСТОЯЩИТЕ ИЗБОРИ МИСЛЕТЕ И НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ТЕЗИ ИДИОТИ ЗА ДА ГО ИМА ШУМЕН И ЗА ДА НЕ ТЪНЕ В МРЪСОТИЯ.Шумен никога не е имал по некадърен кмет Любо Христов е позор за кметската институция .И да кажа на слугите от ШУМ БГ не се излагайте като триете коментарите хората който са недоволни от некадърното управление на Хари защото сигурно и вие смърдите като нас поради липса на вода.