По повод позицията на президента на ПЕС Сергей Станишев, в която той критикува ръководството на БСП за изборните резултати, Кирил Добрев, зам.-председател на партията и председател на предизборния щаб, заяви пред Дарик: "Не му се сърдя. Той познава само пътя надолу и не знае какво е да полагаш усилия, за да вървиш нагоре и какво е да плуваш срещу течението".
Той коментира и казаното от Станишев, че в тази изборна кампания БСП се е деидеологизирала и не е излъчила леви послания.
"В момента работниците от компания "Луфтханза" стачкуват, защото вземат под 1000 евро, а компанията печели милиарди. Да чухме Станишев да ги защити? Въобще ПЕС да е защитила който и да е синдикален въпрос? Не, за сметка на това обаче ги виждаме на първите редове на гей парадите", заяви Добрев пред "Дарик".
Добрев поздрави софийската организация на БСП, че е удвоила броя на общинските съветници – от 7 досега, на 15 в новия Столичен общински съвет.
"Все още обаче нещо не ни достига да променим ситуацията в София", каза той и коментира, че докато БСП са в състояние да изберат идеологическия си опонент пред мафиота, градската десница не се е решила да направи същия избор и да подкрепи Мая Манолова на балотажа.
БСП не е застанало на балотажа във Варна зад кандидата на "Възраждане" Костадин Костадинов, защото базисната идеология на социалистите не им позволява да подкрепят политическа сила с "леко фашизоидно поведение".
Той обяви, че БСП ще води съдебни дела срещу изборните нарушения в Дупница, Бяла Слатина, Белово, Хисаря, както и заяви подкрепа за искането на Манолова за касиране на изборите в София.
Дневник
Коментари
Анонимен
Хвани единия и го удари в другия.Номера от селски вечеринки.
Анонимен
В същото изказване, но предадено чрез друга медия, пише, че в Шумен има предадени ПРАЗНИ протоколи. Че има несъответствия между написано на хартия и качено в интернет.
паф
червените кучета си лаят,кервана си върви
ШУМЕНЕЦ
Станишев загуби всички възможни избори и спечели много "джендъри" и ЛГБТ "приятелчета" за кратко време! Да са му честити!
Анонимен
Кирооо,Кироооо котилото на Станишев е в Шумен.
Българина
Ха-ха-ха-ха-ха!
И кой в Lufthansa взема по €1000 заплата бе, Добрев?
Ха-ха-ха-ха-ха!
Колкото до бат'Серги, той е ясен. Каза ли че няма да ходи в Брюксер - каза. След това се отметна и отиде на ЕС ясла. Друм за него!
Анонимен
всички български политици са крадци и лъжци