Българската прокуратура е поискала от Европейския парламент да свали имунитета на депутата от групата на европейските социалисти и демократи Елена Йончева. Това съобщи говорителят на държавното обвинение Румяна Арнаудова пред БНТ.
Българските власти са сезирали председателя на Европейския парламент Давид Сасоли, а искането вече е изпратено официално до Комисията по правосъдие и правни въпроси на Европаламента.
След свалянето на имунитета на Елена Йончева като евродепутат ще бъде образувано наказателно производство от страна на специализираната прокуратура. Тя е разследвана за пране на пари по делото за фалита на КТБ.
Дневник
Коментари
Анонимник
Браво, ако е виновна да я опанделят!
А шефа на стария и новия главен прокурор, известен като Д.П., а после изведнъж като 10 кога ще разследват? На лято, кукуво лято?