70 кандидати за нотариуси се състезават за 7 места в Шумен
Писменият изпит в конкурса за заемане на вакантните места за нотариуси започна днес в 10 часа, в Зала 3 на НДК. 1182 души ще се състезават за 227 места. От тях 70 спорят за 7-те вакантни места в шуменския район. Писмената част на конкурса продължава 3 астрономически часа. Получилите оценка над 4 ще бъдат допуснати до устен изпит.
Както ШУМ.БГ първи съобщи, председателят на шуменския общински съвет Даниела Русева е сред кандидатите. Русева кандидатства за свободни места в Шумен, Варна и Русе. Според чл. 9 от Закона за нотариусите и нотариалната дейност в случай, че Даниела Русева издържи успешно изпитите за нотариус ще трябва да излезе от общинския съвет. Допуснати до първия етап на конкурса са още бившият председател на адвокатската колегия в града Георги Панайотов и адвокат Кирил Тошев, който бе независим кандидат за кмет на последните местни избори. Кандидати за нотариуси са и адвокатите Атанас Бенев, Борислав Геронтиев, Иво Иванов, Мартин Абаджиев, Красимира Абаджиева и Светла Даулова. Помощник-нотариусите Румен Въков, Юлияна Семерджиева и Радина Карастоянова също са подали документи за участие в изпита.
ШУМ.БГ
5290
58
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
една
Няма нищо поръчково бе хора. В отдела за закрила на детето всичко го има. Русев много добре знае това защото е викан и мн. други неща ама така че ха да видим дали ще осъди вестника. Ха ха ха. Има документи дори в София в агенцията за закрила на детето. така че ако нямате вестника отидете в библиотеката и прочетете внимателно какво пише. А за вестника дори да е осъждан за което незнам- нали знаете- парен каша духа. така че сега нещата са ПРОВЕРЕНИ>Този път няма как да мърда Русев!Аз празни приказки не говоря!!!За информация вестника е от 25 април-168 часа.А и още нещо-той от години се е навъртал около училищата и това е обществена тайна.Всяка разумна майка да поразпита- аз така направих за да пиша това.Учителки,директорки,полицаи пенсионери и пораснали вече деца го знаят. Това е
ха-ха
ето ви изтегления казус-дерзайте.да видим кой ще познае отговорите
Казус вариант 1 20.05.2008 г.
Б. закупува с частен договор през 1939 г. имот състоящ се от двуетажна сграда с два магазина и едноетажна сграда, построени в общ парцел. Със записка за вписване частният договор е вписан през 1940 г.. През 1943 г. Б. умира и оставя съпруга К. син Т. и дъщеря М. Имотът е разделен на два парцела и единият парцел с двуетажната сграда с двата магазина е отчужден по ЗОЕПГНС.През 1952 г. съпругата К., синът Т. и дъщерята М. извършват съдебна делба на другия парцел, като обособяват от него два парцела по 1000 кв.м. Съпругата К. и синът Т. получават в общ дял единия парцел заедно с едноетажната къща, а дъщерята М. получава в дял незастроен парцел 1000 кв.м. за уравнение на дяловете те не си дължат пари. Съдебната спогодба е утвърдена с протокол на съда. Дъщерята М. продава собствения се незастроен парцел от 1000 кв. на Ц. След продажбата е проведена регулация през 1976 год. при която се предават към парцела на Ц. 150 кв. м. от съседен парцел. Ц. плаща дължимото обезщетение на общината и през 1977год. си построява гараж в придаденото място.
Съпругата К. умира през 1984 г. Дъщерята М. умира през 1995 г. и оставя дъщеря Л. и син Ж. Синът Т. умира през 1953 год. и съпругата му - вдовица без деца сключва втори брак с И., който умира през 1988 г. и оставя син Ю. Съпругата на Т. умира през 1964 г.
През 1996 г. имотът отчужден по ЗОЕГНС е деактуван. Собствениците правят делба на този имот и си разпределят в дялове двата магазина. За магазин № 1 собственикът сключва договор за гледане и издръжка с Е. В седеммесечен срок, обаче той завежда дело за разваляне на договора и вписва исковата молба. С решение на съда договорът е развален, но не е извършено отбелязване. Няколко месеца след влизане в сила на съдебното решение Е. продава магазина на Ч. За магазин № 2 продавачът и купувачът Х сключват предварителен договор за продажба. Купувачът завежда дело по чл.19 ал.3 от ЗЗД за обявяване договора за окончателен, като вписва исковата молба. Решението на първата инстанция отхвърля иска, но не е отбелязано в службата по вписване. Купувачът обжалва и втората инстанция отменява първото решение и уважава иска, като обявява договора за окончателен. Междувременно, продавачът и купувачът сключват окончателен договор за продажба, след отхвърлянето на иска, но преди уважаването му.
ха-ха
ето ивъпросите към казуса
1. Придобил ли е собствеността Б. само въз основа на записка за вписване и частен договор от 1939 г.?
2. Какви са наследствените дялове на наследниците на Б. през 1943 г., когато се откриво наследството му?
3. Могла ли е дъщерята М. да извърши сделка само с одобрената от съда спогодба и какви доказателства са необходими за нотариуса?
4. Придобил ли е собствеността на придаваемите 150 кв. м. Ц.? Приложен ли е регулационният план и въобще какви са изискванията, за да бъде приложена дворищната регулация?
5. Чия е собствеността върху придаваемите 150 кв.м и построеният в тях гараж?
6. Възстановява ли се собствеността на отчуждения имот по силата на деактуването през 1996г.?
7. Колко е площта на имотите, като се съобрази обстоятелството, че реституираният имот е 1560 кв.м и през 2001г. от него са отчуждени за улица 60 кв.м, но мероприятието не е реализирано?
8. Може ли да се извърши сделка за магазин № 2 след като е вписана исковата молба по чл.19 ал.3 от ЗЗД за обявяване на предварителния договор за окончателен, при положение, че молбата е вписана? Може ли да се извърши сделка с имота след обявяване на първото съдебно решение, с което се отхвърля иска, но същото не е отбелязано, и преди влизане в сила на второто съдебно решение, с което се отменява първото и договорът се обявява за окончателен?
9. Може ли Ч. да придобие собствеността от Е., ако в нотариалния акт при сключването на договор за гледане и издръжка изрично е отбелязано , че собствеността върху имота преминава едва след смъртта на праводателя на Е.?
10. . Може ли да се сключи сделка за магазин № 1, при условие, че има вписана искова молба за разваляне на договора за гледане и издръжка и постановено съдебно решение, с което молбата се уважава, но същото не е отбелязано?
l
Всичко може, стига да има пари - мнооого пари.Нотариусите го доказват постоянно.