Импийчмънтът няма да напълни язовирите, няма да напълни и хладилниците на хората, няма да вдигне пенсиите. Импийчмънтът най-много да напълни площадите и да доведе до окончателен крах на управлението. Това коментира пред журналисти президентът Румен Радев в отговор на въпрос дали го притеснява процедура по импийчмънт.
Държавният глава присъства днес на представянето на анализа на подготовката във въоръжените сили и на войсковата служба в Българската армия през 2019 г., в рамките на годишната конференция на началника на отбраната в София.
Попитан как ще работи с правителството след изявлението си отпреди два дни, Радев коментира, че въпросът не е какво ще прави той, а "какво ще правим всички ние, българите, ще си върнем ли закона, ще си върнем ли държавата, ще си върнем ли справедливостта, ще си върнем ли роднините зад граница".
"Призивите за преврат са слухове. Винаги съм работел за интересите на България", заяви президентът. Той отказа да коментира подобни твърдения. Държавният глава даде за пример с Петербургския икономически форум, където дебатира с президент Путин и поиска намаляване на цените на газа за България.
"По Конституция президентът има право да отправя обръщение когато реши и по каквато тема реши", добави още той.
Румен Радев заяви още, че забраната съдия Андон Миталов да влиза в Съединените щати е изцяло в правомощията на държавния департамент.
Държавният глава коментира и предстоящото присъединяване на България към механизма ЕRM II и предупреди, че след това са необходими механизми от страна на правителство, които да гарантират работеща икономика.
Радев посочи за пример Португалия, която е била в добро икономическо състояние след приемането в ЕС, но след влизането в еврозоната икономическите й показатели са се променили.
Дир.бг
Коментари
Анонимен
Другариу лейтенант Ангелов,благодарим ви че защитихте пРезидента радеф.Пък белким ви турне още една звездичка.
Някой си
Да ви кажа искам да живея като американец или като западно европеец отколкото като пиян вечно мизерен руснак. Виждам някой все много драпат за тази Русия, ами идете и вижте за какво става въпрос, в няй-голямата държава съществуват 2-3 града за що годе нормален живот, останалото е... как да кажа абсолютна мизерия, пияно и деградирало общество с едничката мисъл в главата, като изтрезнее с какво ще се напука после, от там и корупция ще продаде и майка си за жълти стотинки. Не аз такъв живот не искам, така че има една поговорка "Внивайвай какво си пожелаваш".
Лейтенант Ангелов
Проблемът на тази страна е, че хора, които в рамките на едно изречение правят по 5 правописни грешки от типа на "ЦаревброТ, лейтИнант, другарИУ" и ред други, имат наглостта да изказват компетентни мнения и да решават съдбата на държавата. Те са същите, за които няма нищо друго свято, освен чалгата, пържолите, ракията и автомобила. Хора с IQ около 70, които не ги интересува нищо друго освен собствения им търбух. Политически анализатори от световна величина, чието мнение е аксиома и не търпят възражения.
Има една българска пословица:- "Къде го чукаш, къде се пука!" Изказах мнение, че е недопустимо да се подигравате с Президент- генерал от ВВС на Република България, а някои от посочените в горните редове "граждани" започнаха да спрягат времето на комунизма и видяха руска пропаганда дори пред входа на "Кауфланд". Жалки сте.